Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 130 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Moje przemyślenia na temat życia

piątek, 18 czerwca 2010 21:20
Skocz do komentarzy

Chciałam dzisiaj się po prostu wygadać,  powiedzieć  Wam co myślę...
Czy wiecie co w naszym życiu jest najważniejsze? Co mamy od zawsze na zawsze? Czym możemy obdarowywać innych i inni tym samym nas? Wiecie już co to takiego?
Miłość, miłość jest najważniejsza w naszym życiu...
To ją obdarzamy dziennie miliony ludzi, to nią obdarzają nas inni.
„Jeden gest odmieni nasze życie"
Kiedy pomagam mamie w domu, kiedy mówię, że będzie dobrze wyrażam wtedy moje uczucia 'miłość' do niej. Kiedy tata prosi żebym była cicho bo ogląda np. mecz to ja jestem cicho bo go kocham i w ten sposób wyrażam moją miłość do niego. Każda miłość jest inna...
Inna do mamy, inna do taty, do rodzeństwa, do sąsiadów, kolegów, przyjaciół... 
Mamy rodzeństwo... wszyscy mówimy 'ja mojej siostry nie lubię', 'mój brat jest dziwny', ale kiedy działaby im się  krzywda, ktoś by ich ranił wstawilibyśmy się za nimi, bronilibyśmy ich... To jest miłość do nich, do naszego rodzeństwa. Inną odmianą miłości jest miłość do ludzi... Do zwykłych ludzi na ulicy np... Kiedy idziemy do pracy, szkoły to myślimy, zastanawiamy się nad czymś, czasem się czymś martwimy, kiedy ktoś podaruje nam uśmiech to od razu czujemy się lepiej : )
Warto pamiętać, że pojedyncze gesty odmieniają nasze życie.
Miłość do drugiej osoby... hm... no tak... ta miłość nie przemija tak szybko, choć możemy nie lubić tej osoby to ją kochamy... mamy dziwny układ myślenia... rozum i serce...  No ale najważniejsze je ze sobą pogodzić.
„Miłość jest uczuciem niewyobrażalnym,
kiedy ją tracimy tęsknimy za nią"
Tak, to prawda, istna prawda. Jeśli kochamy naprawdę, tak bardzo, bardzo, bardzo to kiedy ta osoba nas zostawi, nie chce nas lub stanie się coś co nas rozdzieli tęsknimy za nią... za przytuleniem, za pocałunkami, za oparciem tej jedynej osoby, która jest bliżej niż rodzice, która jest najważniejsza...
 Ja jej nie mam i także za tym tęsknię, ale mam nadzieję, że się doczekam i będzie to już za chwilę.
„Kilka słów zmieni nasze życie"
Wyobrażałeś sobie co czułbyś (może już to czułeś) kiedy przyjaciel powie do Ciebie 'wybaczam' lub ta jedyna osoba powie 'kocham'...  Słowa odmieniają nasze Zycie, musimy jednak pamiętać, ze nie wszyscy dojrzali do mówienia. Mówią ale nie wiedzą co, my odpieramy to inaczej, bardziej serio, a oni klepią i potem myślą, że nic przecież nie mówili... Musimy pamiętać o takich ludziach i nie brać na poważnie ich słów.
„Słucha, ale nie słyszy"
„Nie potrafisz słuchać gdy do ciebie krzyczę"

Kiedy mówimy do ludzi 'zraniłeś mnie' lub coś innego, oni myślą 'co z tego, nic mnie to nie interesuje'. Ludzie słuchają, ale nie potrafią usłyszeć. Pamiętajmy komu powierzamy nasze tajemnice, komu się zwierzamy, komu ufamy. Niektórym ludziom nie warto ufać, nie zasługują na to.
„Patrzą a nie widzą"
Kiedy płaczemy w kącie czasem inni nas nie zauważają, myślą 'poradzi sobie, jest silna', my czasem też tak sądzimy 'jestem silna', ale niekiedy rozmowa jest nam potrzeba, jedno słowo... 'będzie dobrze', wiesz jak to mnie osobiście buduję. Wierze wtedy, że jestem silna, że dam radę. Pamiętaj patrz sercem.
Ja zawsze kiedy widzę, że ktoś płacze, jest smutny itd podchodzę, pytam co się dzieje, czy mogę pomóc. Robię tak bo w głębi duszy chciałabym aby tak zachowali się inni kiedy ja jestem smutna czy coś mi dolega. Pamiętaj, że powinieneś zachowywać się w życiu tak jak chciałbyś być traktowany przez innych, to bardzo ważne. Wtedy inni będą traktować  Cię tak jak Ty ich.
„Przebaczenie- najpotężniejszy uzdrowiciel"
Tak to również prawda, czytam właśnie taka książkę, o takim tytule. Pozwolę sobie przetoczyć parę cytatów z tej książki, urzekły mnie jednym słowem, pozwoliły wybaczać  innym, ale przede wszystkim sobie.  Książka nosi tytuł „Fofgiveness: The Greatest Healer of All" w tłumaczeniu Justyny Grzegorczyk „Przebaczenie- najpotężniejszy uzdrowiciel". Autor:  Gerald G. Jampolsky.
Naprawdę serdecznie Wam tą cienką książkę polecam (135 stron w formacie A6). A oto cytaty, które uznałam za piękne oraz moje komentarze na ich temat.
„[...] On sam wie, iż nie jest doskonały i nikt taki nie jest- a ta refleksja ma moc uzdrawiającą. Rozumie, że wszyscy jesteśmy ludźmi, że wszyscy popełniamy  pomyłki, że wszyscy potrafimy ranić, być samolubni, niemili i beztroscy. On wie, co to znaczy borykać się ze swym ego, walczyć z lękiem i zmagać się z miłością. On zna głębokie wewnętrzne rozczarowanie, kiedy człowiek pragnie być wielki, a postępuje jak maluczki; pragnie być łagodny, a działa ostro; pragnie być mądrym, a ciągle postępuje jak głupiec."
Nic dodać, nic ująć. Po prostu słowa te trafiły do mnie... Tak, tak prosto w serce.
Tak ! To właśnie taka jestem, dojrzała, ale ciągle popełniam błędy, ufam, ale ciągle mnie oszukują. Czasem naprawdę czuję się głupia... Głupia przy ludziach mądrych, czasem ten 'ludź' (człowiek :* ) to moja koleżanka, czasem to nauczyciel, czasem mama, czasem jeszcze ktoś inny.  To właśnie moja mama uświadomiła mi, że zawsze będą ludzie lepsi jak i gorsi od nas. Nie powinniśmy się tym załamywać bo tak jest i będzie i nikt ani nic tego nie zmieni, musimy to zaakceptować takie jakie jest.
A teraz kolejny cytacik.
„Przebaczenie może zmienić wszystko- w ciągu jednej nocy. I to jest w nim najbardziej ekscytujące. Możemy zmienić wszystko. Możemy przywołać radość tam, gdzie był smutek; spokój, gdzie była udręka; dobroć, gdzie był gniew. I może ci zwrócić siebie."
Mama uświadomiła mi też, że dopóki jest szczęście powinniśmy się nim cieszyć bo może przeminąć,  że szczęście nie trwa wiecznie. Wiem od niej, że jeżeli nawet jesteśmy smutni to nie mamy się czym martwić bo zaraz będzie lepiej, zaraz będzie dobrze. Powinniśmy w każdej rzeczy dostrzegać cos pozytywnego, a niestety większość ludzi widzi tylko te złe strony... Dlaczego? Dlatego, ze tak jest łatwiej, mniej szukania, szybciej, po co komu się trudzić... Jeśli ma już gotowe stwierdzenie 'wszystko jest głupie'.
Co do cytatu przetoczonego wyżej to autor miał racje, najpierw musimy wybaczyć sobie bo my też jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy, inni także są ludźmi i je popełniają. Musimy umieć przyznać się do błędu, musimy starać się wybaczać. Musimy wierzyć... Nawiązuję tu również do naszej Wiery chrześcijańskiej, jest to bardzo ważnie. Często jednak człowiek jest zabiegany, nie ma czasu dla Boga, nie ma chwili na modlitwę, na przeprosiny, na podziękowania, na prośby... Nie ma czasu an spowiedź. Dlaczego? Dlaczego człowiek w XXI wieku nie ma czasu dla Boga? Dlaczego? Dlaczego nie wierzy tak jak kiedyś inni ludzie? Bóg jest najważniejszy w naszym życiu (powinien być), On nam pomaga, wybacza, od Niego powinniśmy się uczyć przebaczenia tak jak on odpuszcza nam grzechy. Pisze tu o mojej, naszej religii dlatego, że chcę żebyś uwierzył! Znalazł czas dla Niego, On ma dla Ciebie zawsze, dlaczego Ty dla Niego nie masz nawet 5 minut? Dlaczego?
Sam sobie odpowiedz na te moje pytania bo ja nie potrafię. Proszę!
„Napisałem tę książkę, ponieważ uważam, że zawsze uczymy tego, czego chcemy się nauczyć"
Tak! Te słowa chcę Wam przetoczyć osobiście: Piszę tą notatkę dlatego, że chce Was i przy okazji siebie nauczyć jak żyć. Co robić w tym naszym dzisiejszym świecie.
„Zatem tak naprawdę tę książkę napisałem dla siebie jako przypomnienie, że szczerze pragnę uporać się z cierpieniem [...]"
Hm... tak... mnie też ktoś zranił, też mówię Wam to wszystko żeby było mi lżej, pomagacie mi czytając moje notatki, moje myśli...  Czyli przekażę znów osobiście: Napisałam tą notatkę po toby sobie ulżyć, by poczuć, że ktoś mnie akceptuje taką jaką jestem.
Teraz moje cytaty, w ogóle chcę powiedzieć, że posługuję się tyloma cytatami dlatego, że niektóre sama stworzyłam,  z moich  przemyśleń, z słów które słyszę, z sytuacji które widzę...
A więc tak, problem, który dotyczy mnie i Was zapewne też, nie wiem co chciałam przez te słowa, które wymyśliłam dwa dni temu powiedzieć , brzmią one tak:
„Czy  coś może być niczym,
  Czy nic może być czymś"
Myślałam, tu o... np. Zwykły gest [nic] może dla nas wiele znaczyć [coś], przytulenie, uśmiech to jest dla mnie nic a jednak coś. Kiedy mamy gorsze dni, kiedy ja mam gorsze dni odbieram te rzeczy (uśmiech, przytulenie) odwrotnie czyli to coś jest dla mnie niczym, jest tak tylko wtedy kiedy jestem bardzo, bardzo zdenerwowana. W moim życiu było tak tylko raz, no może dwa.
Teraz chciałam nawiązać do marzeń, celów w naszym życiu. Każdy na pewno ma swój cel, marzenia. Ważne jest to aby mieć kilka, kilka celów. Bo jeżeli któryś stracimy możemy się załamać, tak powstał mój cytat:
„W życiu warto mieć kilka celów, kiedy któryś nie wypali masz inne"
Inne- podaje przykłady: rodzina, działka, kwiaty, dzieci, praca, nauka, ocena itp.
Jest tego strasznie dużo i każdy z nas może mieć miliony celów. Pamiętaj nie można załamywać się jednym niepowodzeniem, zawsze masz jeszcze inne cele !
Słowa, który pewnie zna każdy, moje słowa zawarłam w tych zdaniach:
„Każdy jest wyjątkowy"
„Ja jestem wyjątkowa- dla samej siebie"
Nie wszyscy muszą mnie lubić, podziwiać... Ja wiem jakie mam wady, jak sobie z nimi radzę, wiem też co było a co jest, jakie zrobiłam postępy. Nie każdy musi to wiedzieć- po co, ja wiem bo jestem Agnieszką więc o Agnieszce musze troszkę wiedzieć : )
Każdy jest wyjątkowy... tak...  Chciałam od razu dołączyć jeszcze jeden z moich cytatów:
„Nie patrzą a widzą"
Chodzi to oczywiście o moich przyjaciół... Oni powodują uśmiech na moich ustach...
„Bo ktoś sprawia, ze ten uśmiech się pojawia"
To właśnie moi przyjaciele potrafią mnie wysłuchać, wyrazić własne zdanie, potrafią mnie zrozumieć, przytulić gdy płaczę, potrafią to wszystko bo są moimi przyjaciółmi. Kochają mnie na swój sposób, inni mocniej, inni słabiej. Ja ich kocham, bardzo ich kocham... Za to, że są, że mogę na nich zawsze, zawsze liczyć ! Za to, ze są moimi przyjaciółmi. Posłużę się ich imionami, mam nadzieję, że nie  będą na mnie źli (kolejność nie ma znaczenia):
Misia, Kinga, Kinga, Patryk, moja mama, która jest przy mnie 28 godzin na dobę : )
Oraz inni, ludzie których nie wymieniłam również są moimi przyjaciółmi, wymieniam tych, którzy w tej smutnej sytuacji mi pomogli czyli oprócz tych moich kochanych wyżej są jeszcze: Ola K., Karolcia, Paulinka K, Ola J., Ola O., Dominik,
 Jasiu, Wojtek K., Wojtek S.  hm... i jeszcze inni : )
Oni pomagają mi słowem, gestem, uśmiechem : )
DZIĘKUJĘ WAM !


„Nie patrzą a widzą"

Podziel się


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 03 grudnia 2016 7:37

  Zapraszam :)

  autor

  blog: http://climax-controll.ak4.co.uk/erectile-dysfunction-causes-and-cures-erectile-28.html

 • dodano: 20 czerwca 2010 7:38

  A zastanawiałaś się kiedyś nad miłością bezwarunkową...?

  Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

  Wiedźma

  autor boykaprzystupa

  blog: globolg.bloog.pl

 • dodano: 20 czerwca 2010 3:49

  taaak! Każdy jest inny
  Są ludzie dobrzy i źli
  tak było jest i będzie
  nockowe pozdrowienia dla Ciebie

  autor bertha1

  blog: blogeveryday.bloog.pl

 • dodano: 19 czerwca 2010 20:04

  wydaje mi sie ze wiekszosc spoleczenstwa nie potrafi wybaczac i myslec optymistycznie. duzo dzis napisane u ciebie az musialam sie zaglebic. a czy milosc taka wazna mozliwe ze tak ale nie wszyscy ja maja...

  autor pomarancza66

  blog: sztaluga21.bloog.pl

 • dodano: 19 czerwca 2010 13:44

  Kochanienka! Zanim cokolwiek powiem chcę Ci podziekować za to wyróżnienie.;*** Piekne wszystkie te słowa. Jest ich tak wiele, że nie potrafię do wszystkich dodać komentarza. Powiem tylko tyle wybaczenie jest potrzebne, tak jak potrzebna jest miłość i przyjaźń. Idź tak dalej Aguś. Ściskam. ;*** Misieńka ;D

  autor Miśk@(Cosabell@)

  blog: www.moje-mysli-poezje-marzenia.blog.onet.pl

 • dodano: 19 czerwca 2010 11:29

  słowa to tylko słowa...dla mnie ważniejsze zawsze jest to, kto jak postępuje...dzięki za odwiedziny;)

  autor sometime18

  blog: autoportretodczuwalny.bloog.pl

 • dodano: 19 czerwca 2010 7:53

  milosc... napisano o niej miliony wierszy, tysiace ksiazek, zrobiono setki filmow, w okreslony porzadek ustawiano nuty i pisano slowa piosenek, wielu uczuciami wykulo ukochane postaci w kamieniu, wymalowalo farbami na plutnie, wydrapalo scyzorykiem na lawkach... a czym jest wlasciwie milosc? milosc to takie "COŚ" czego jeszcze chyba nikomu nie udalo sie ubrac w zadna forme przekazu... sprawiasz wrazenie osoby bardzo mlodej i kiedys sie przekonasz , ze po prostu nie da sie tego uczucia zdefiniowac i paradoksalnie im czlowiek starszy i bagaz doswiadczen wiekszy tym rozwazania na ten temat sa bardziej skomplikowane...

  autor ktosnieznaszgo

  blog: ktosnieznaszgo.bloog.pl

 • dodano: 19 czerwca 2010 7:53

  milosc... napisano o niej miliony wierszy, tysiace ksiazek, zrobiono setki filmow, w okreslony porzadek ustawiano nuty i pisano slowa piosenek, wielu uczuciami wykulo ukochane postaci w kamieniu, wymalowalo farbami na plutnie, wydrapalo scyzorykiem na lawkach... a czym jest wlasciwie milosc? milosc to takie "COŚ" czego jeszcze chyba nikomu nie udalo sie ubrac w zadna forme przekazu... sprawiasz wrazenie osoby bardzo mlodej i kiedys sie przekonasz , ze po prostu nie da sie tego uczucia zdefiniowac i paradoksalnie im czlowiek starszy i bagaz doswiadczen wiekszy tym rozwazania na ten temat sa bardziej skomplikowane...

  autor ktosnieznaszgo

  blog: ktosnieznaszgo.bloog.pl

 • dodano: 18 czerwca 2010 21:48

  Piękna notka .
  Kocham Cię moja przyjaciółko !
  Czyli miłość przyjacielska !
  ; **
  ; )

  autor Pepe

  blog: www.prostezyciewskomplikowanymswiecie.blog.onet.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  31 419  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O mnie

Ag.

O moim bloogu

Życie w różnych odcieniach. Poglądy, przemyślenia, filozofia, przepis na życie. By ujrzeć jak pięknie żyć. Jak radzić sobie z problemami : )

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 31419
Wpisy
 • komentarze: 604
Punkty konkursowe: 1365
Bloog istnieje od: 2851 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl